Jesteś tutaj

I Forum IPPC - Szczyrk 2016


PODSUMOWANIE I Forum IPPC - Szczyrk 2016

12-13 grudnia 2016 roku w Szczyrku odbyło się pierwsze Forum IPPC otwierające cykl spotkań networkingowych, organizowanych przez Ekologus Sp. z o.o. wspólnie z przedstawicielami działu Envi firmy JS Hamilton Poland S.A., z którymi współpracujemy w ramach Grupy Hamilton.

IDEA POWSTANIA FORUM IPPC

Chcieliśmy stworzyć wydarzenie, gdzie można by uzyskać w pigułce wiedzę o najważniejszych zmian prawnych - wchodzących w życie i planowanych w 2017 roku, obowiązkach przedsiębiorców zarządzających instalacjami wymagającymi pozwolenia zintegrowanego, dostosowaniu rozwiązań do wymagań Najlepszych Dostępnych Technik, jak również poznania efektywnego sposobu zarządzania energią oraz uzyskania wiedzy na temat dostępnych funduszy na inwestycje i rozwój. Tych informacji jest tak dużo, że często osoby odpowiedzialne za rozwój, inwestycje i nadzór nad działaniami związanymi z ochroną środowiska mają niekompletną wiedzę, której nie nadążają aktualizować.

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SPOTKANIA

W ciągu dwóch dni przygotowaliśmy taką dawkę informacji, której nie da się zdobyć nigdzie indziej w tak krótkim okresie czasu. Zdobyta wiedza pozwoli na bezpieczne poruszanie się w gąszczu nowych zmian prawnych oraz w prowadzeniu procesów inwestycyjnych i rozwojowych w firmie.

Forum było doskonałą okazją do dyskusji uczestników zarówno z osobami współtworzącymi i procedującymi przepisy prawa środowiskowego – z Ministerstw Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, osobami współtworzącymi systemy zarządzania, doradcami oraz naszymi ekspertami, jak również umożliwiło wymianę doświadczeń pomiędzy operatorami instalacji.

CO DALEJ

Naszym celem jest, aby Forum IPPC stanowiło cykl ogólnopolskich spotkań odbywających się kilka razy w roku w różnych województwach i na stałe zagościło w kalendarzu osób zarządzających obszarem ochrony środowiska i instalacjami IPPC.

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkania, które odbędą się w 2017 roku.


UCZESTNICY

 • Tauron Ciepło
 • Pratt & Whitney
 • Walcownia Dziedzice
 • Kirchhoff Automotive
 • Orzeł Biały
 • NITROERG grupa KGHM
 • Nemak
 • EkoEkspert

GALERIA


POWIEDZIELI O NAS

  Pomysł - ekstra
  Wykonanie – świetne

  Proszę ciągnijcie to dalej w formie FORUM – wymiana doświadczeń i krzewienie najlepszych praktyk!

  Zdecydowanie duża wartość połączona z możliwością wymiany doświadczeń.
  Zdecydowanie wspieram tą inicjatywę.

  Bardzo dobry pomysł

  Świetna wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie OŚ

  Bardzo dobra organizacja. Dbałość o wszystkie szczegóły.

  Bardzo dziękuję za FORUM. Wiedza przyda się w codziennych obowiązkach.

  Świetnie zorganizowane FORUM, ogromne kompendium wiedzy przekazanej przez bardzo doświadczonych i konkretnych wykładowców. Bezcenna możliwość skonsultowania indywidualnych problemów.
  Dziękuję

  Dziękujemy za FORUM IPPK